אוקראינה - אומן

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל


 אומן - מידע כללי
 תחבורה - רבות תחבורה ציבורית מוניות העברות
 עיר קסומה - כתבה מהארץ און ליין
 חב"ד אוקראינה
 רקע כללי, ומידע על המקום - מכון "נחלת צבי"
 בדרך אל הרבי נחמן -כתבה NRG

אומן
לא רק לדתיים, נכון שלעיר מגיעם ברסלבים רבים ומאמינים רבים מהמגזר הדתי וכל זאת בשל קברו של רבי נחמן מברסלב אשר קבור באומן. בחגים יוצאות טיסות רבות לאומן עם מאמינים אשר עולים לקברו של הרב. לעיר הסטוריה מפוארת, העיר עברה במרוצת השנים משלטון רוסי לפולני ושוב לרוסי עד קבלת עצמאותה.מתיילים אשר לא מגיעים בשל החוויה הדתית יכולים להנות מהעיר וממה שהיא נציאה. לאורך הדרכים לעיר ניתן יהיה לראות את מיטב התוצרת החקלאית המקומים אשר מגדלים אותה בחוות הרבות הפזורות סביב העיר.
בעיר שתי אוניברסיטאות גדולות אשר לומדים בהם סטודנטים רבים, אווירת העיר מופשעת כמובן מהצעירים ומקומות הבילוי המארחים אותם בהתאם.

יעדים תיירותיים בעיר:

 • קבר הרבי נחמן מברסלב
  מקום עליה לרגל ליהודים רבים בעיקר בחגים אבל המקום לא שומם בימות השנה אומנם מספר המבקרים יחסית קטן אבל הנוחכות קימת בכל ימות השנה.
 • רחוב פושקינה (Pushkina)
  באומן יש רובע יהודי רחוב פושניקה הוא הרחוב המרכזי של הרובע, ברחוב זה תמצאו אוכל כשר, תשמישי קדושה ופרטי יודיקה. הרחוב שורה באווירה יהודית בקופת החגים אך לא מאבד משמחתו במשך ימות השנה
 • פארק סופיה (Sofivka)
  סיפורים רבים נשזרים סביב הקמתו של הפארק. וחלקם גם נשזרים ביהודים שחיו בעיר לפני כ- 200 שנה. הביקור בפארק חוויתי, הפארק ניבנה בטוב טעם, שדרות עצים, יובלי מים עם מפלוני מים, קשרי אבן פזורים ומחברים בין שתי הגדות.
 • השוק החקלאי (Colgospniy Bazaar)
  כל תוצרת השדה מגיעה לשוק, כמו שווקים אחרים בעולם השוק שוקק חיים, צבעוני ומלא שמחת חיים. הביקור בשוק יכול להעשות במשך כל ימות השבוע. פרט לתוצרת החקלאית ניתן יהיה למצא פרטי לבוש ומתנות. 

 

 מאמרים נוספים אוקראינה - Ukraine