אירועי גאווה בעולם

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

מצעד גאווה ואירועים הומו לסבים בעולם

Share |


רוב מצעדי הגאווה, בראשיתם היו מצעדים לשם הפגנת נוכחות ועלאת המודעות לקהילה ההומו לסבית באותם מדינות או איזורים. רובם חוללו שינוי תועדתי והעלו את הקהילה ההומו לסבית לסדר היום ויציאה מהארון, לא של בודדים אלה של קהילות שלמות.

המצעדים הראשונים בדרך כלל גררו מהומות כמו באוסטרליה ואפילו בישראל, למרות שהיום זה נראה די מובן מאליו שמקימים מצעד גאווה בתל אביב, בירושלים מצעד גאווה מעורר מידי שנה מהומה.

גם המצעד הראשון בתל אביב לא היה מובן מאליו ושוטרים פיזרו אותו עם כפפות על ידיהם. כך היום זה נראה אחרת כמובן, וכך ברוב המקומות שהוא מתקיים מסביב לעולם.

בכל שנה מצעד הגאווה הראשון שפותח את האירועים הוא בסידני אוסטרליה MARDI GRAS ואחריו כל היתר. מצעד הגאווה בסידני מושך אליו מידי שנה מאות אליפים מכל העולם והוא נחשב בין מצעדי הגאווה הגדולים בעולם. מצעד הגאווה הסידני אינו אירוע יחיד במהלך חודש פברואר מתקימים אירועי תרבות וספורת הקשורים לקהילה ההומו לסבית.

לא רק הומואים ולסביות מגיעים למצעדי הגאווה, הקהל הרחב למד עם השנים כי מצעד הגאווה, הוא אירוע ססגוני ושמח עם מוסיקה עדכנית וחוויה תרבותית לא לקהילה ההומו לסבית והם באים לצפות ולהנות.

מצעדים ססגוניים נוספים מתקימים בניו-יורק, סאן פרנסיסקו, ברלין, שיקגו, לונדון, פריז ובערים נוספות בעולם.

 

לרשימת מצעד הגאווה ואירועים המתקימים בעולם לחצו כאן

 מאמרים נוספים תיירות גאה


תיירות גאה

מיקונוס


מיקונוס, אחד מהאיים הקיקלדיים. מיקונוס לא נחשב אי גדול בשטחו אך בכל זאת הוא מושך אליו תיירים רבים בשל האווירה שעל האי.