דגשים בהזמנת טיסות

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

דגשים בהזמנת טיסות

Share |


דגשים בהזמנת טיסות

הכל נימצא בקצה העכבר, לא צריך לצאת מהבית, ניתן לוותר על סוכן הנסיעות, ובעיקר התחושה שעשיתי את זה לבד! זה נכון, אבל גם כאן יש אבל. כאשר אנו מזמינים לבד טיסות יש מספר דברים שצריך לשים לב אליהם, אחרת נוציא כסף מיותר וגרוע מזה נגיע ליד שלא ממש התכוונו אליו, לכן אני ממליץ בטיסות מורכבות כן להתיעץ עם בעל מקצוע - סוכן הנסיעות ולא זאת בלבד, גם להקשיב לעצותיו, בכל זאת יש לו נסיון נצבר.

 1. טיסות המורכבות ממספר קטעי טיסה, שלא נעשות בטיסת המשך, רצוי לשלב בכרטיס אחד, דבר שיחסוך בעלויות טיסה ומיסי הנמל, בעיקר בארה"ב.
  לדוגמא:
  כרטיס לניו יורק ולהמשך, אחרי יומיים, למיאמי יכול להיות יותר זול מקניית שני כרטיסים האחד לניו יורק והשני להמשך ממיאמי. החיסכון יהיה גם במיסי הנמל וגם בעלות הכרטיסים.

   
 2. בערים גדולות יש יותר משדה תעופה אחד. לכן שימו לב לשם השדה שאליו אתם מגיעים ואם אתם צריכים טיסת המשך הקפידו שייצא מאותו שדה ולא משדה אחר באותה העיר. המעבר משדה לשדה יצריך זמן נוסף מעבר לזמן שתכננתם, דבר שעלול לגרום לפספוס טיסת ההמשך.
  לדוגמא:
  ניו יורק (NYC) - ניו ארק (EWR) קנדי (JFK) לגרדיה (LGA).
  לונדון (LON) - היטרו (LHR) סטנסטד (STN) גטוויק (LGW) לוטון (LTN) סיטי (LCY) בגין היל (BQH) אוקספוד (OXF).
  תל אביב (TLV) - בן גוריון (TLV) שדה דב (SDV).
  אלה הן רק שלוש דוגמאות. ישנן ערים נוספות עם יותר משדה אחד.

   
 3. זמן המעבר בן טיסות (MCT - minimum connecting time) בטיסות המשך המתבצעות סמוך לנחיתה יש לקחת בחשבון את הזמן הדרוש למעבר בין טיסה לטיסה. הפרמטרים שיש להתחשב בהם:
  1. הגעה למקום זר ויקח זמן להבין לאן צריך ללכת.
  2. האם צריך לעבור את רשויות ההגירה? (לפעמים גם אם ממשיכים למדינה אחרת צריך לעבור את רשויות ההגירה).
  3. האם המזוודות מועברות
  לטיסה הבאה ע"י חברת התעופה או שצריך לאסוף אותן?
  4. האם צריך לעבור בין שדות תעופה?
  5. האם צריך להגיעה לדלפקי
  חברת התעופה ולעשות בידוק לטיסת ההמשך?
  6. יש להתחשב בנוסעים נוספים הטסים איתי כמו: ילדים, קשישים, בעלי חיים.

   
 4. טיסות מוזלות (LOW COST) - על מנת לחסוך בעלויות תפעוליות לא ממריאות הטיסות הללו, בחלק מהערים, מהשדות הראשיים. יש לשים לב לשדה ממנו ממריאה הטיסה. יתכן שההגעה לשדה זה כרוכה בעלויות שלא תכננתם.
   
 5. חברות התעופה הוסיפו קודי תעופה גם לאמצעי שינוע  כמו: רכבות, מעבורות ותחבורה ציבורית. המשמעות היא שכרטיס הטיסה אותו רכשתם כולל את אמצעי התחבורה הנוסף והגעה ליעדו הסופי. אתם יכולים לקנות כרטיס טיסה עם יעדי המשך שאותו  תעשו בכלי תחבורה אחר. לכן חשוב לא רק לקרוא את שם העיר שאתם רוצים להגיע אליה אלא לבדוק בנוסף אם זו תחנת רכבת או נמל וכו'.
   
 6. הסכמי שיתוף פעולה בין חברות תעופה (sharing code) - חברות תעופה מפעילות טיסות משותפות. זאת אומרת שאתם יכולים לרכוש כרטיס טיסה בחברה אחת ובפועל לטוס בחברה אחרת. על כרטיס הטיסה יופיע קוד חברת התעופה שבה רכשתם את הכרטיס ומספר טיסה שונה ממספר הטיסה של החברה המבצעת. על מסכי הטיסות, ובהכרזה לטיסה יופיעו שמות חברות התעופה גם יחד. אני מדגיש זאת כי בשער היציאה יופעו חברות התעופה השותפות בטיסה ואתם עלולים לטעות ולחשוב ששם חברת התעופה בה רכשתם את הכרטיס רשומה (שניה) כטיסה נפרדת..
   
 7. רצוי לבדוק אם יש ארוחה בטיסה. בטיסות בתוך היבשת, חלק מחברות התעופה, אינן מגישות ארוחה הכלולה במחיר הכרטיס (בחלק מהחברות הן מוכרות ארוחות בזמן הטיסה) ואם, לדוגמא, זו טיסה בארה"ב מניו יורק ללוס אנגלס כ-6 שעות, רצוי להצטייד מראש (בדברים יבשים בלבד) על מנת שלא להגרר להוצאה מיותרת.
   
 8. ארוחות מיוחדות - אם אתם מודעים לכך שאתם זקוקים לארוחה מיוחדת בדקו האם היא מוגשת בטיסה שלכם והזמינו מראש! לא ניתן להזמין ארוחות מיוחדות פחות מ-48 שעות ממועד ההמראה (דבר המשתנה מחברה לחברה, בידקו זאת עם חברת התעופה). לרשימת הארוחות
   
 9. מקומות ישיבה בטיסה - חלק מחברות התעופה מאפשרות להזמין מקומות ישיבה מועדפים בתשלום, מקומות ישיבה מיועדים הינם מושבים (במחלקת התיירים) אשר המרווח בין השורות רחב יותר. אם אינכם רוצים לשלם תוספת בשל כך בידקו האם ניתן להזמין מקומות ישיבה רגילים, אבל לפי בחירתכם, חלון או מעבר בקדמת המטוס או בסופו.
   
 10. סיוע למוגבלים  - אם אתם צריכים סיוע בהגעה למטוס יש לידע את חברת התעופה מראש על מנת שדייל יקח אתכם בכיסא גלגלים או ברכב שירות (תלוי בחברת התעופה ובשדה התעופה) למטוס. אם אתם מרותקים לכסא גלגלים יש ליידע את חברת התעופה על כך ואם הכסא שלכם ידני או חשמלי, אם הבטריה יבשה או רטובה. לא תוכלו לעלות למטוס עם כסא הגלגלים שלכם. חברת התעופה תדאג לכסא אשר יכול לעבור במעברי המטוס ותדאג למקום ישיבה מראש המיועד לנכים.
  אם הנוסע עיוור ומלווה בכלב נחייה, יש לבדוק אם בארץ היעד ניתן להכניס את הכלב (לא כל המדינות מאפשרות הכנסת בעלי חיים ללא הסגר). חלק מחברות התעופה מאפשרות לעלות כלבי נחייה לתא הנוסעים וחלקן לתא המטען, דבר אשר מחייב הסדרה מראש בשני המקרים.
  לפרטים על הטסת העלי חיים
   
 11. ילדים לא מלווים על ידי מבוגר (uncompany child) - לא די לקנות לילד כרטיס טיסה ושיפגוש את מקבל פניו ביציאה מהטרמינל. יש ליידע מראש את חברת התעופה על מנת שיהיה מלווה לילד מרגע הבידוק ועד למסירתו לבוגר בסוף הטיסה. יש לידע את חברת התעופה מי האדם אותו אמור הילד לפגוש ופרטי התקשרות איתו. על אותו אדם להצטייד בתעודה מזהה. הדייל המלווה, ילווה את הילד עד לעלייתו למטוס ושם יעביר את האחריות על הילד לדייל במטוס. לפני הנחיתה יוסבר לילד לא לרדת מהטוס אלה בלווית דייל שיפגוש את האדם המצפה לילד.
   


מאמרים נוספים טיסות