חו

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

חול עם ילדים בטיולים מאורגנים

Share |


כבר הרבה מאוד נכתב על חו"ל עם ילדים בטיולים לנוסע העצמאי, אבל איך אני בוחר טיול מאורגן יחד עם כל בני המשפחה כשיש לי פערי גילאים בין הילדים? או כשהילדים כבר בגיל ההתבגרות ויש להם רצונות משלהם ונסיעה עם החברה שמרתקת אותם יותר.


ראשית חשוב שההורים יגבשו כיווני נסיעה, מה היא המסגרת התקציבית לטיול, באילו מדינות כבר ביקרו ולאן הכיוון הכללי של הנסיעה ז"א האם הנסיעה לאירופה או לארה"ב, כמה ימים אמור להיות הטיול, ומהם הדגשים החשובים שההורים רוצים להפיק מהטיול פרט לעצם הנסיעה לחו"ל, כמו: ביקור במוזאונים, פארקי שעשועים, נקודות עניין, היסטוריה, מדע ועוד.


השלב הבא הוא שיתוף הילדים בתהליך בחירת הטיול. ניתן לשתף בהכנות לטיול ילדים מגיל 6-7, כל ילד בהתאם להבנתו, ניתן לשבת איתם עם חוברות הטיולים המאורגנים ולהסביר להם על האטרקציות המרכזיות והיום בעידן האינטרנט, ניתן להראות להם תמונות וסרטים שיעוררו את הסקרנות של הילדים. הילדים הצעירים יחלקו את החוויה עם חבריהם בבית הספר וסביר להניח שחלק מהילדים היה בחו"ל דבר שמגביר את ההתלהבות והסקרנות של הילדים. ילדים שכבר גולשים לבד באינטרנט ויודעים להשתמש במנועי החיפוש יעמיקו את הידע שלהם, כאן יש להתאים את רמת הציפיות לרמה ריאלית, לא רצוי שהם יצפו לפארק זה או אחר, אבל אותם פארקים לא נכללים במסלול הטיול. תפקיד ההורים כאן למנוע מצב של תסכול ואכזבה בסופו של דבר מהטיול, מומלץ להכין יומן מסע שיתחיל בשלב אריזת המזוודה, מה הם הדברים האישיים של הילד שהוא יארוז לנסיעה, שעת הנסיעה לשדה התעופה, התהליך שתעברו בשדה התעופה אם זו הטיסה הראשונה, (אם אתם נוסעים בקיץ או בחגים יש לצפות לתורים וגם את על זה רצוי לדבר, דבר שיוריד לחץ בזמן ההמתנה) ולפי מסלול הטיול מה יהיה בכל יום.


בעת ההרשמה לטיול רצוי לבדוק מה הם הגילאים של הילדים באותה קבוצה. ולראות שילדכם מתאים מבחינת קבוצת גיל, פערים קיצוניים של ילד צעיר עם בוגרים ישאיר את ילדכם "אאוטסיידר" מבחינה חברתית  ואז רצוי לשקול לשנות תאריך לקבוצה שתתאים יותר לקבוצת הגיל של ילדכם.


חלק מהחברות המארגנות טיולי משפחות לחו"ל מקיימות פגישת קבוצה מקדימה, בא המדריך פוגש בפעם הראשונה את הקבוצה, רצוי להגיע עם הילדים כדי שיפגשו את חבריהם החדשים לתקופת הטיול. בפגישת הקבוצה יש לעלות את כל השאלות שאתם וילדיכם מחפשים להן תשובות. המדריך יענה ויכין אתכם טוב יותר לנסיעה. גם אם נראה לכם שהשאלה של ילדכם לא מתאימה לפורום, גשו למדירך בסוף המפגש ותנו לילד לשאול את המדריך. חשוב מאוד שהילד לא ירגיש שאין לו את כל התשובות כדי להתמודד עם נסיעה כזו.


נסיעה לטיול מאורגן עם ילדים בוגרים יותר, מאתגרת את ההורים. חלק מהילדים יעדיפו לנסוע עם החברים שלהם, או אפילו לוותר על הנסיעה. גם כאן שלב ההכנות לנסיעה חשוב ביותר. תהליך בחירת המסלול חייב להעשות בשיתוף הילדים. יש להציג להם את המגבלות ואת הגבולות שלכם, אבל יחד עם זאת הצגת כמה חוברות של כמה מארגנים של מסלולים, דומים אך לא זהים, תתן את תחושת השיתוף. יתכן שמסלולים אלה לא יכללו את ה"אידיאל" של הילד אך גם לזה יש פתרונות יצירתיים. אם ניתן לצאת לטיול כוכב או כוכב כפול, שבו נשארים במלון אחד או שניים במשך הטיול, ניתן יהיה בימים החופשיים (אם יש) או באחד הימים "הפחות מעניינים" לא לצאת עם הקבוצה ולספק את רצונו של הילד. אך שימו לב! אתם יוצאים לטיול מאורגן, יש למנן את הפעמים שעוזבים את הקבוצה. כך שלא יהיה מצב שאתם יצאתם לטיול מאורגן, אבל בעצם אתם עושים טיול עצמאי. מומלץ במקרים כאלה שהנער, יעשה "שעורי בית" ויסביר לכם בדיוק איפה זה, עלות כניסה, איך מגיעים ועוד. היום כל המידע הזה מוצג באינטרנט. אם תחליטו לעשות זאת, התיעצו עם מדריך הקבוצה, כדי לוודא שאותה אטרקציה לא מופיעה במסלול תחת שם אחר, וקבלו את כל המידע הנחוץ לכם להגיע ולחזור. אם המדריך לא יכול לתת לכם את כל המידע, התיעצו בקבלה של בית המלון בו תשהו.


טיול מאורגן, יכול להיות מהנה לכל בני המשפחה, רק תלוי איך אתם מתכננים אותו ומה הן הציפיות ממנו. תאום ציפיות של כל בני המשפחה תבטיח הנאה מושלמת ותמורה מלאה לכספכם.

הכותב הינו סוכן נסיעות וותיק בענף התיירות  

 מאמרים נוספים טיולים מאורגנים