חשוב לדעת לפני השכרה רכב

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

חשוב לדעת לפני השכרה רכב

Share |


חשוב לדעת לפני ההשכרה

 1. יש לוודא שיש ברשות משכיר הרכב, והנהגים הנוספים, רישיון נהיגה תקף ורשיון נהיגה בין לאומי תקף. לפרטים על הנפקת רשיון בנלאומי בדואר ישראל לחצו כאן לסניפים נוספים לחצו כאן
 2. יש לבדוק מראש אם בארץ היעד מכבדים את הרשיון הבין לאומי שיונפק. לרשימת המדינות לחצו כאן.
 3. שימו לב, בחלק ממדינות העולם לא מכבדים את רשיון הנהיגה (ממוחשב עם תמונה) שהונפק ע"י משרד הרישוי ללא רשיון נהיגה בין לאומי. לרשימת המדינות לחצו כאן.
 4. יש להצטייד בכרטיס אשראי בין לאומי על שם השוכר (כרטיס אשראי של מתלווה לנסיעה שהוא לא נהג לא יתקבל בחברות ההשכרה).
 5. לרכבי יוקרה ייתבקש הנהג להציג שני כרטיסי אשראי, יש להתעדכן בזמן עשיית ההזמנה לדרישה זו.
 6. נהג צעיר / נהג וותיק (פנסיונרים) - יש לבדוק בזמן ביצוע ההזמנה מה גיל המינימום או המקסימום להשכרה (משתנה ממדינה למדינה ומחברת השכרה אחת לשניה). בחלק מחברות ההשכרה ניתן לעשות ביטוח נוסף לנהגים צעירים וותיקים.
 7. יש להתעדכן בזמן השכרת הרכב בחוקי התנועה (מהירויות מותרות, חניה, וכו').
 8. שעת לקיחה והחזרת הרכב - שכירות הרכב הינה ל-24 שעות, לכן הקפידו להחזיר את הרכב השכור, באותה שעה שבה קיבלתם את הרכב או מוקדם יותר. איחור בהחזרה, גם בשעות ספורות, יגרור חיוב של יום שכירות מלא בתעריף מקומי ומיסים מקומיים.
 9. דלק - בדקו בזמן קבלת הרכב שקיבלתם מיכל דלק מלא. יש להחזיר את הרכב כאשר מיכל הרכב מלא (פרט לתוכניות השכרה הכוללות מיכל דלק). בזמן שכירת הרכב בידקו בתחנת ההשכרה היכן נמצאת תחנת הדלק הקרובה. בהחזרת רכב עם מיכל דלק לא מלא עד הסוף, החברה תחייב את השוכר בעלות הדלק ודמי טיפול בתידלוק הרכב. בזמן החזרת הרכב מומלץ להסב את תשומת ליבו של בודק הרכב כי מיכל הדלק מלא.
 10. מומלץ לערוך סיור סביב הרכב לפני יציאה מתחנת ההשכרה ולבדוק כי אין פגיעות ברכב, ומידה ויש פגיעה, יש לידע את תחנת ההשכרה ויש לציין זאת בחוזה השכירות בפירוט הפגיעות ומיקומן.
 11. מומלץ, בזמן ההשכרה, לקבל רשימת תחנות שירות לאורך מסלול הטיול (בדרך כלל רשימה זו נמצאת בתא הכפפות).
 12. החזרת רכב מחוץ לשעות פעילות התחנה - ברוב חתנות ההשכרה יש תא מפתחות, יש לבדוק בזמן ההשכרה היכן נמצאת קופסת המפתחות.
 13. ביטוחים - בהזמנת הרכב יש לבדוק אילו ביטוחים כוללת תוכנית ההשכרה. מחיר זול של שכירת הרכב עלול לגרום להוצאות על ביטוחים בזמן קבלת הרכב.
 14. מושב בטיחות לילד - יש להקפיד להזמין מראש מושב בטיחות לילדים (בתשלום) או להצטייד מהארץ במושב.
 15. לאתר משרד התחבורה לקבלת מידע נוסף לחצו כאן.

כל הרשום לעיל מהווה המלצה בלבד ואין לראות בו דבר המחייב את הצדדים בביצוע השכרת רכב. יש להתעדכן בזמן ביצוע הזמנת הרכב בדרישות חברת ההשכרה ובחוקי מדינת היעד והמדינות בהן תעברו ודרישות חברת השכרת הרכב.מאמרים נוספים השכרת רכב