טביליסי

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל


ביליסי (tubil'ēsē, utbilyē'sē) או טביליסי  הינה בירת גאורגיה, העיר שוכנת על גדות נהר מטקוורי - Mtkvari. ממוקם באזור מוקף הרים, טביליסי היא הלב הכלכלי, הניהולי, והתרבותי של הקווקז. היא גם מרכז תחבורה ראשי. תעשיות ענף, בניית מכונה, עיבוד מזון, משי, אריגה, וייצור של מכונות, קטרים, ופלסטיקה. וכמובן מטעים וכרמים מסביב לעיר. מעיינות המינרלים של האזור מספקים את הבסיס עבור אתרי נופש ובריאות רבים.

העיר בחלק הישן מבנים מימי הביניים והחצרות, רחובות צרים, מרפסות התלויים, ומעינות גופרית חמים, שאר העיר כבר מודרני. ציוני דרך כוללים שרידים של הקתדרלה ציון , הבזיליקה (Anchiskhat  סנט-7.), ואת הטירה Metekhi ואת הכנסייה (1278-1289), הרכבל הפועל על ההר.  מוסדות חינוך ותרבות של טביליסי ככללים את אוניברסיטת גאורגיה . (1918), האקדמיה הגאורגית לאמנות (1922), ואת האקדמיה למדעים (1941).

טביליסי, מציעה הרבה התרגשות והבידור עבור מקומיים ותיירים. העיר נוסדה במאה ה 5 על ידי המלך הגאורגי, וחטנג גורגסלי ונעשתה בירת המדינה במאה ה 6. העיר נקראה במקור טביליסי עד 1936, כאשר השם שונה לטביליסי כלומר האביב החמים. בטביליסי יש דמוגרפייה מגוונת דתות, עדות ותרבויות. בשל כך, הארכיטקטורה של העיר היא מגוונת מאופינת בסגנונות רבים ושונים וסובלנות ופתיחות לאותם גורמים משפיעים, ניתן לראות את: הניאו קלאסית, רוסי, המזרח התיכון סגנונות אדריכליים הביזנטית כל אחד עם המאפיינים היחודיים שלו והילוב שלהם נותן לתייר תחושת ביקור בעלת סגנונות ופאר שונים. ניתן לראות תערובת נעימה של ארכיטקטורה בין מרכז העיר לבין Haussmannized רוסתוולי שדרות ורחובות צרים מן Narikala, מחוז מימי הביניים. אמנם יש בעיר אוכלוסייה גדולה של נוצרים אורתודוקסים, וכן תמצאו בעיר מסגד ובית כנסת הממוקם ממש אחד ליד השני דבר המעיד על הסובלנות והליברליות של התושבים. לא רחוק משם ממוקמת הכנסיה האורתודוקסית. השילוב של הכל יחד מראה את רמת הסובלנות הדתית בעיר.

לטביליסי יש היסטוריה ותרבות עשירה, יש ציוני דרך רבים ומגוונים, תיירים יכולים ליהנות מסיבוב בעיר אשר יחשפו לעיר אלה הכוללים את Narikala המבצר, Sioni הקתדרלה, מבנה הבלט האופרה והתיאטרון של טביליסי, הארמון של Vorontsov, הקתדרלה Sameba, מוזיאונים רבים. מלבד אלה, ניתן להשתתף במספר פעילויות כדי לקבל חוויה אותנטית של העיר כמו: אמבטיות גופרית, שבו תתנסות באמבטיות ציבורית או פרטית, זו חוויה כדאית.

טביליסי היא יעד תיירותי תוכלו למצא בעיר מלונות רבים ברמות שונות מחמישה כוכבים ועד מלונות זולים ופשוטים, בארים ומסעדות רבות פזורים בעיר. המסעדות בעיר יציאו לכם מאכלים מקומיים אך לא רק ובתי קפה המציאים לכם אתנחת עם עגה וקפה. חיי הלילה בעיר תוססת למדי שכן ישנם מועדונים רבים בהם התיירים יכולים לקחת חלק פעיל ולהירגע עם כמה משקאות.
 מאמרים נוספים טביליסי


בית הכנסת הגדול בטביליסי

מרחצאות בטביליסי

שוק הפשפשים של הגשר היבש


שוק הפשפשים של הגשר יבש הוא שוק אמנות חוצות עם שוק פשפשים