טיולי גורמה, יין ושוקולד

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

טיולי גורמה, יין ושוקולד

Share |אנו נחשפים בטלוויזיה יותר ויותר לתוכניות אוכל עד שלפעמים נראה  שכל הערוצים בארץ הפכו להיות ערוצי אוכל, ולא אחת אותו שף יכול להופיע בו-זמנית  בשניים או אפילו בשלושה ערוצים. זה טוב? זה לא טוב? מכיוון שאני לא מבקר טלוויזיה וגם לא מבקר מסעדות, אבל כן מבקר במסעדות - אני מתעניין באוכל טוב, יין טוב, ובאווירה טובה.

 

ניתן היום למצוא טיולי נושא המתמחים באוכל ולא סתם אוכל אלא בסדנאות שף, שילמדו אותך להכין את האוכל הטעים הבריא וה"נכון". אני לא הייתי קורא לזה טיול, נכון יותר אולי לקרא לזה סדנאות או חבילות, כי משך הסדנאות יכול להשתנות מיום אחד עד שבוע, תלוי בדרך בתוכנית הנסיעה שלכם, יתכן ותרצו לשלב בטיול שלכם יום אחד או יותר של סדנת בישול שישתלבו במסלול שלכם. או אולי לבנות את מסלול הטיול שלכם סביב הסדנאות ולחוות בכל יום סדנא במקום אחר על מנת להכיר את ההשפעות הסביבתיות על המטבח המקומי, דרך אגב, זו דרך נהדרת להכיר את ההווי המקומי.

 

ניתן למצוא סדנאות בישול באיטליה, צרפת ,ספרד, אנגליה, ארה"ב תאילנד, מרוקו ואוסטרליה. כמובן שלכל יעד יש את הייחוד שלו, המוצרים הייחודים, דרך הבישול השונה, שלא לדבר על התיבול. סדנאות הבישול פותחות למטייל עולם חדש של טכניקות בישול ולמי שכבר מכיר והוא מעמיק ומדגיש את דרך העשייה הנכונה. בחלק מהמקומות ניתן למצוא סדנאות בישול לילדים, זו לא סדנה יחד עם המבוגרים, זו סדנה ייחודית לילדים, כך שכשההורים לומדים להכין את האוכל של ה"גדולים" הילדים נהנים אף הם מלמידה של אוכל המותאם לגילם.

 

מספר אתרים המספקים את המידע על סדנאות בישול:
gourmet on tour
gourmet safaris  
active gourmet holidays    

 

טיולי יין
אוהבי היין ייהנו אף הם ממבחר סיורים וסדנאות יין בכל רחבי העולם, נכון שניתן לתכננן סיור יקבים עצמאי ואף לתאם ביקורים ביקבים, אך לא תמיד תמצאו מי שמדבר אנגלית, יש לבדוק את זה מראש, מכיוון שזה אינו מוזיאון אלא מקום ה"יצור" לא תמיד ידברו איתכם באנגלית.

 


מסלולי היין- מסלולי יין קלאסיים ניתן למצוא באיטליה, צרפת, ספרד, פורטוגל, קליפורניה ואפילו בתאילנד, היקב אומנם לא ענק, אבל הביקור כולל ביקור בכרמים, ובתהליך היצור והפיקוק.

 

רשימת היקבים הפותחים את שעריהם בפני מבקרים גדולה. רצוי להשקיע מעט יותר זמן בבחירת היקבים, אם אתם באמת מחפשים את חווית הביקור לא בטוח שהיקבים הגדולים והמסחריים יענו אל הציפיות שלכם, לכן אולי מומלץ לחפש את היקבים הקטנים יותר מה שאנו אוהבים לכנות יקבי בוטיק.

 

מספר אתרים המספקים מידע על יקבים:
cellar tours   
wine tour of the world  טיולי שוקולד
זה אכן כמו שזה נשמע, טיולים המיועדים לשוקולטרים מקצועיים וחובבים, כאן אנו צריכים להפריד בין שני תחומים בנושא- אלה המתעניינים בתהליך היצור מחומר גלם לשוקולד תעשייתי, לבין ההכנה הקלסית של שוקולד ע"י שוקוליטרים. ניתן למצוא ברחבי העולם אף מוזיאונים המיועדים רק לשוקולד כמו:


קנדה: Canada's Chocolate Town  
ספרד –ברצלונה  pastisseria.              
גרמניה The World of Chocolate in Cologne /
ארה"ב פנסילבניה  wilbur  
ארה"ב – פנסילבניה הרשי /
שוויץ   alprose /
הולנד  .bakkerij museum  /
הולנד אמסטרדם  de chocolade fabriek    יפתח ב- 2013
איטליה -   museo de lcioccolato  /
איטליה -   perugina    
בלגיה - choco-story  /
בלגיה מוזיאון קקאו ושוקולד 
ברזיל - Gramado    / מאמרים נוספים מאמרים


מידע למטייל

לאכול טוב וחו ל


ישנן הרבה מאוד סוגיות שקשורות לאכל ועוד כאשר אנו טסים לחו"ל כמו למצא אוכל כשר לאוכלי הכשר או למצא אוכל צמחוני, טבעוני, ללא לקטוז והרשימה עוד ארוכה. חלק מהמטיילים לוקחים אוכל מהארץ על מנת להתגבר על המכשול הזה. אבל ניתן להערך מראשטיול קרוואנים

דירות נופש


התייר הישראלי כבר מזמן התרגל לחלופות לינה על סוגיהן השונים באירופה - כפרי נופש, החלפת דירות למי שמתאים, דירות נופש במרכזי הערים ועוד.התמקדות והתמחות באזורי תיירות


התמחות ממוקדת ביעד של משרדי נסיעות וספקי תיירות, תיתן לכם הנוסעים יתרון רב בתכנון הנסיעה שלכם. הטיפים הקטנים שעושים את ההבדל, התאמת מלונות בדיוק לצרכים שלכם ולמחירים שמתאימים לכם ללא הפתעות כשתגיעו למלון. מידע אמין על אירועים ופסטיבלים מקומיים ואטרקציות. תוכלו לקבל מידע מדוייק על טיולי משפחות עם ילדים, הרי לא כל מה שמתאים לילדים בני 5 יתאים גם לילדים בני 13 וכו'.