כיצד בוחרים טיול מאורגן

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל


לאחר בחירת יעד לנסיעה מהם הדברים שיש לשים לב אליהם בבחירת טיול מאורגן? יש כל כך הרבה חברות בשוק המציעות טיול לאותו יעד אבל יש הבדלי מחירים בין חברה לחברה.

 1. יש טיולים המיועדים למבוגרים בלבד, ויש טיולי משפחות עם ילדים. לא מומלץ לשלב בטיול מבוגרים את הילדים, הילד לא יגיש בנוח, וכן הקבוצה עלולה להתרעם על כך (בחלק מהחברות מקפידים לא לרשום ילדים בטיול מבוגרים).

 2. יש לקרא את המסלול המוצע ע"י החברות השונות ולהשוות. על פניו המסלולים יכולים להיראות זהים בנקודות בהן יעבור הטיול, אבל שימו לב למספר הימים החופשיים, סיורים אשר לא כלולים במחיר. בדרך כלל יירשם "המטילים יוכלו... יתאפשר למטייל", או שיירשם במפורש "בתשלום". סיורים אלה, אשר לא כלולים במחיר הטיול, יכולים לעשות את ההבדל במחיר הטיול. אמנם רכשתם טיול שזול במקצת ממחיר טיול אחר, אבל אתם תשלמו על סיורים אשר לא כלולים במחיר, בזמן הטיול. ואם כבר הגענו עד לכאן לא נשלם? לא נכנס? לא נראה?
  לכן מומלץ, לפני שנרשמים לטיול, לשאול כמה טיולי בחירה יש בטיול וכמה הם עולים.

 3. ארוחות -  יש להשוות את הארוחות הניתנות במהלך הטיול. מחיר הארוחות בחו"ל הוא מרכיב שלא צריך להתעלם ממנו. ישנם יעדים שבהם המחיר זניח ובמקומות אחרים המחיר משמעותי מאוד.
  אם אתם מקפידים על אוכל כשר, וודאו עם החברה, לפני היציאה, אם הארוחות הניתנות על ידיה כלולים במחיר ואם הן אכן כשרות. כשתהיו בחו"ל המדריך לא יוכל לעזור, זה יהיה מאוחר מידי.

 4. בתי מלון – יש לבדוק את רמת בתי המלון ואת מיקומם. יתכן ובתי המלון לא יהיו במרכזי הערים אלא מחוצה להן, כך שאם יש לכם זמן חופשי ותרצו לצאת לטייל עצמאית, תמצאו את עצמכם שלא במרכז העיר.

 5. טיול כוכב או טיול נודד? טיול כוכב הוא טיול שבו יוצאים וחוזרים, בסוף היום, לאותו מלון. היתרון הוא בכך שלא צריך לארוז בכל יום את המזוודות ולישון בכל לילה במלון חדש. אם מדובר בטיול בעיר מרכזית ובסביבתה, זה נוח. מתרגלים לסביבה ומרגישים בטוחים יותר לצאת ולהסתובב עצמאית בזמן החופשי. אבל כמו בכל דבר יש גם חסרונות בטיול כוכב. הנסיעות נראות לנו מוכרות יותר, אנו ניסע באותן דרכים הלוך וחזור וידידנו המוכר והטוב יהיה האוטובוס.
  טיול נודד גם לו יתרונות וחסרונות. שהייה קצרה בבית מלון, דבר שגורר אחריו אריזת מזוודות תכופה יותר. זמן הסתגלות, לאלו בנינו שלוקח להם זמן להסתגל למקומות חדשים, לא תהיה בעיה, כי הם לא יספיקו להתרגל לרעיון שהם במקום חדש וכבר יעזבו אותו לטובת אחר. המלון ישמש אותנו בטיול נודד ברוב במקרים לשינה בלבד, את רוב הזמן אנו נעביר מחוצה לו.

 6. טיסות – טיסות סדירות או טיסות שכר (צ'רטר)? יש הבדלים בדרך כלל במחיר הטיול הנובעים ממחירי כרטיסי הטיסה לסוגיהם. רצוי לדעת מראש באיזה סוג של טיסה מדובר ואם זו טיסה ישירה או בטיסה עם חניית ביניים.
  טיסות פנים - נכון שטיסות פנים מקצרות טווחים, אבל יחד עם זה, צריך לקחת בחשבון שיש להגיע לפחות שעתיים לפני הטיסה, זמן הטיסה וזמן יציאת הקבוצה, אחרי שכולם קיבלו את המזוודות, ז"א הרבה מאוד זמן. רצוי מסלול עם מעט טיסות פנימיות, ואם מארגן אחר מציע נסיעה באוטובוס במקום טיסה, שווה לשקול את זה ולא רק בגלל המחיר. נסיעה קרקעית חווייתית, יש לראות את זה כחלק מהטיול, הנוף קרוב יותר, וגם נסיעה, תהיה ארוכה ככל שתהיה, ניתן להפוך לטיול (עם מדריך טוב) עם עצירות הסברים וכו'.

 7. אשרות כניסה (ויזה) – ישנן מדינות הדורשות אשרה. יש לבדוק אם המחיר כולל את מחיר האשרה.

 8. דמי ביטול - אם נרשמתם לטיול והוא יוצא, אבל אתם מכל סיבה שהיא לא יכולים לצאת לטיול, יש לבדוק, מראש, מהם דמי הביטול וכמה זמן לפי הטיול אפשר לבטל. בחלק מהטיולים והספקים המארגנים דמי הביטול משתנים ככל שמועד הביטול קרוב יותר העלות עולה.

 9. ביטול הטיול ע"י המארגן – המארגן שומר לעצמו את הזכות לבטל את הטיול, הדבר מותנה בדרך כלל במספר הנרשמים לטיול. הנוסעים שנרשמו לטיול לא ישלמו את דמי הביטול כי לא הם אלה שביטלו, אבל יתכן שאם יירשמו לטיול אחר עם מארגן אחר, לא יזכו להנחות להם היו זכאים אילו נרשמו מראש לטיול זה (הנחת הרשמה מוקדמת). לכן מומלץ לשאול, כחלק מהפרטים על הטיול, כמה נרשמו לטיול.

 10. מדריך (מלווה הקבוצה) – המדריך הוא  החוליה החשובה בטיול. שני מרכיבים עקרים רובצים על כתפיו. האחד - ידע ושליטה בחומר של אתרי הביקור והשני - כושר הארגון. שני המרכיבים חשובים מאוד. רצוי לשאול פרטים על המדריך מראש, כמה שנים הוא מלווה קבוצות, מה תחום התמחותו, ולנסות לקבל חוות דעת מנוסעים שחזרו.


מאמרים נוספים טיולים מאורגנים


מארגני טיולים

חול עם ילדים בטיולים מאורגנים


כבר הרבה מאוד נכתב על חו"ל עם ילדים בטיולים לנוסע העצמאי, אבל איך אני בוחר טיול מאורגן יחד עם כל בני המשפחה כשיש לי פערי גילאים בין הילדים? או כשהילדים כבר בגיל ההתבגרות ויש להם רצונות משלהם ונסיעה עם החברה שמרתקת אותם יותר.מה זה אייר-קרוז?