לפני הסקי

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

לפני הסקי

Share |


לפני הכל – חוקים וכללים

כמו לפני יציאה לכביש, גם כאן ישנם כללים שיאפשרו לכם ולאחרים לגלוש בבטחה וליהנות מהחופשה. כמו בכביש, גם כאן ישנם גולשים רבים, במהירויות רבות ובסגנונות שונים. אלה יעקפו אתכם או שאתם תעקפו אותם, אלה "יהיו תקועים" בדרככם או אתם בדרכם. אפשרו גם לאחרים לגלוש עלפי דרכם ולפי סגנונם.

לכל אתר גלישה מספר מסלולים, בדרגות קושי שונות ובאורך משתנה המצויינים על גבי מפת האתר ומגדירים, באמצעות צבעים, את דרגת הקושי והשיפוע. לעולם הקפידו לגלוש באתרים מסודרים ומסומנים, הישמעו להוראות שעל גבי השילוט. הקפידו להתאים את מסלול הגלישה ליכולתכם כך שלא תעלו על רכבל לקצה מדרון שהירידה ממנו היא מעבר ליכולתכם, זה עלול להסתיים רע. אל תעלו על מסלולים בעת שעובדים בהם "חתולי השלג" או בעת שמבוצעות בהם עבודות תחזוקה. בידקו עם אנשי המקום אם ישנם קטעים בנתיב שהפכו משלג רך לקרח חלקלק וכן בידקו אם ישנם תנאי ראות מגבילים באופן מיוחד. גלישה על קרח מיועדת למקצוענים של ממש, לאחרים היא עלולה להיות קטלנית.

העליה על מסלול הגלישה תהיה תמיד כשאתם עירניים ופיכחים. אם תרצו לנוח עשו זאת בצידי נתיב הגלישה או בסופו. כדאי לגלוש כשיש מי שמחכה לכם בסוף המסלול, אם תהיה בעיה הוא יוכל להזעיק עזרה.

בחירת אתר הגלישה
לפני שניגש לסקור את אתרי הסקי בארצות השונות נעמוד על סוגי המדרונות וסוגי השלג באתרים השונים, לאלה  השפעה מרכזית בבחירת אתר הגלישה.
במפות האתרים נמצא ארבעה סוגי מסלולים: ירוק, כחול, אדום, שחור.
צבע המסלול יבטא בעיקר את השיפוע המירבי באחד מהמקטעים של המסלול. הצבע יבטא את השיפוע והרוחב של המסלול בציון אחוז השיפוע כך שארבעים וחמש מעלות יצויינו ב-100%. צבע הנתיב יסומן גם בשטח הגלישה על ידי שילוט מתאים.

המתלמדים יחלו את אימוניהם במסלולים הירוקים, לרוב תהיינה המעליות במסלולים הללו מעליות עמידה בעלות מוט שידחוף את הגולש לתחילת מסלול הגלישה.

אחרי מספר שעורים (כשבוע אימון) ניתן לעבור למסלול הכחול, גם הוא מתון ובעל מעלית עמידה בדרך כלל.

המסלול האדום מיועד למי שיודע לגלוש ועלולים להיות בו קטעים קשים ומסוכנים בעיקר אם אלה הפכו לקרח לאחר שלא ירד באתר שלג טרי. אלה מסלולים הכוללים מתלולים של ממש.


המסלול השחור מיועד רק לגולשים מיומנים, המתלולים בהם קשים.
לעיתים נמצא סימונים בצבעי צהוב או כתום למסלולים שאינם באתרי סקי מסודרים, אלה קרויים בעגה המקצועית OFF PISTE ויש להיזהר מלהתקרב אליהם, הם נועדו למקצוענים בלבד.מאמרים נוספים סקי