מסלול השעונים

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל


מסלול השעונים
השווצרים ידועים בשעונים שלהם, אבל לא רק הם יצרו שעונים. גם אזור היער שהחור היה ידוע ביצור השעונים שלו ועדות לכך ניתן למצא עד היום. גם יצרני שעונים שעדיין מיצרים וגם אוספים שונים ומשונים אשר מוצגים למבקרים באזור. אחת המזכרות היפות מאזור זה הוא שעון קיקיה שנעשה בכפרי היער השחור.

ניתן לעשות מסלול מעגלי של 340 ק"מ בנופים עוצרי נשימה ובכפרים קטנים שעדיין שומרים על המסורת המקומית ובדיוק מושלם מיצרים עדיין שעונים. מפעלים גדולים שהיו באזור נסגרו לאחר שהשעונים הדיגיטליים נכנסו לשוק וחלק מהיצור הועתק לסין אשר הציפה את העולם בשעונים זולים ודחקה את מקומם של השעונים האיכותיים שיוצרו באזור.

עקרונית ניתן להתכיל את המסלול בכל נקודה שתבחרו תלוי מאיזה כיוון אתם מגיעים, מכיוון שהמסלול מעגלי כל נקודה שתבחרו תהיה הנכונה לגביכם ולא תפספסו כלום בדרך הרי תמיד תחזרו לאתה נקודת התכלה.

פרייבורג בירת היער השחור היער נושק לעיר הגדולה. שווה לבקשר במרכז העיר המיועד להולכי רגל בלבד, דבר המקנה לה אופי מיוחד. טיול רגלי יגלה לנו את המבנים העתיקים המיוחדים המשיכו ללכת עד הקטדרלה Munster Unserer Leiben Frau עם הצריכים הגבוהים. בתוך הקטדרלה יש פסלים וויטרג'ם מהמאה ה- 14.
בכיכר הראשית נמצאים שלושה בניינים בצד הדרומי "בית המסחר (Kaufhaus) האדום עם גג תלול וצריחים חדים, ארמון הארכיבישוף (Erzbischofliches Palais), וה- Haus zum Schonen Eck, משכנה של האקדמיה למוזיקה. נחלים קטנים זורמים במורד כל רחוב בין הקתדרלה ושער השוואבי (Swabia Gate). 

נמשיך בפרייבורג לכיוון אייזנבך. נעלה על כביש מזרחה לכיוון לטיטיזה (Titisee) שם נמצא אגם גדול ומרהיב שמהווה אטרקציה טירותית ומושך אליו טילים רבים. מסביבו תמצאו מסעדות ובתי קפה המשקיפות על האגם ועל הקייטים השטים על האגם, למי שמחפש את השקט למרות העומס בחודש הקיץ ניתן עדיין למצא פינות שקטות ומדהימות מסביב לאגם.

מלטיטיזה (Titisee) נמשיך לכפר אייזנבך (Eisenbach) בנוף עוצר נשימה המשתרע משני צידי הכביש עד כניסה לכפר. במרכז הכפר תמצאו שני בתים במכילים אוספים של שעוני קוקיה, אבנים מינרליות מאזור היער השחור ואוסף שלישי של ציפורים. יוהאן בטיסט באהה היה במאה ה-19 אחד מהיצרנים הגדולים והמדוייקים ששעוני הקוקיה שיצר עובדים עד היום אחד מהם נמצא בבמלון "באד" השעון נבנה בשנת 1865 ולמרות גילו המופלג עדיין מדייק.

אייזנבך (Eisenbach)  נמשיך לכפר וורנבך (Vohrenbach) בכפר ניתן להכנס לביתו של יצרן שעונים מקומי שנצמד למסורת המקומית וממשיך ליצר את השעונים באותה שיטה שיצרו אותם קודמיו כמובן שאם לא קניתם עוד שעון זה זמן והמקום לעשות זאת ואם לא כאן אז בהמשך.

בעיירה טרוסינגן (Trossingen) ,תמצאו את  "סלבה"  היא חברת ליצור שעונים, כאן תוכלו להתנסות בהרכבת השעון שלכם.  בחנות תמצאו את כל מרכיבי השעון יותר מעשרת אלפי פריטים זעירים, ברגים קפיצים, מחוגים ומטוטלות זעירות, רצוי לדעת מה לעשות עם החלקים הזעירים, אחרת השעון שתרצו יהיה מדוייק רק פעמיים

העיר פורטוואנגן (Furtwangen). בעיר זו נמצא המוזיאון הלאומי לשעונים של גרמניה חובה להכנס למוזאון השעונים, האוספים המוצגים מרהיבים מתקופות שונות משעוני שמש עד לשעונים בני זמנינו. המוזאון מציג אגף המוקדש לילדים. הילדים מוקסמים מתיקתוק השעונים ומצילצולם שעוני הקוקיה על מנגינותיהן השונות, הזמן מקבל מידמד חדש בביקור המוזאון השעונים. המוזאון הוקם בשנת 1852 ע"י רוברט גרוויג, אשר פנה לכל בוני השעונים באזור היער השחור וביקש מהם את דגמי שעוניהם "הישנים" על מנת להציגם זה יה האוסף הראשון שהוצג מאז התרחב האוסף והיום הוא עומד על כ- 4000 שעונים. 

בכפר שונוואלד (Schonwald). חי פרנץ קלרר שנחשב לממציא שעון הקוקיה ומי שהצליח, בעזרת הפעלה של שתי משרוקיות שהשמעו צלילים שונים, וכך יצר את שעון הקוקיה שהשתכלל במרוצת השנים אך בסיסו נישאר הכפר קטן יחיסית אך קיבל את פירסומו בזכות פרנץ קלרר.

טרייברג (Triberg). איזור היער השחור שוקק מים בטייברג מומלץ לצעוד ביער אל מפלי המים ולהנות מבעלי החיים ומהצמחיה בדרך.מפלי מים זורמים ניתן להתרגע ולהאזין לפלגי המים ולהנות מהנוף.  בעיירה תמצאו מוזזאון לאורוגמים, ולכלי נגינה. סיבוב בין הבתים ישלימו את אווירת הרוגע ומכאן הסבלנות לבנית שעונים.

 לכפר שונאך (Schonach) אנו מגיעים לכפר קטן זה בזכות יורגן דולד אלמלה הוא יתכן שהינו פוסחים עליו אבל יורגן דולד בנה את שעון הקוקיה הגדול ביותר בעולם השעון הגדול בעולם. יורגן בנה בקטה, שבחזית הציב מחוגים ולוח מספרים, אך לא הסתפק בזה ביקור בתוך הבית מראה לנו גלגלי עץ גדולים המסתובבים ומניעים את המחוגים ומתותלת נעה מצד לצד. הכניסה בתשלום פעות. ניתן לקבל הסבר כחלק מהביקור. רצוי לתכנן את ההגעה כמה דקות לפני שעה עגולה כדי לזכות לראות את הקוקיה יוצאת החוצה.

 

 


הצג מפה גדולה יותרמאמרים נוספים היער השחור Schwarzwald


מידע כללי על היער השחור Schwarzwald


היער השחור Schwarzwald נמצא במדינת באדן וירטמברג בחלקה הדרום מערבי של גרמניה. מקור שמו של היער השחור נובע מצפיפות העצים אשר לא נותנים לקרני השמש לחדור בעדן ונותנים שחושת חושך. האזור משופע באתרי ספא, מעיינות מרפא, כפרים ציוריים, אויר הרים צלול, מעיינות מים מינרלים מסלולי הליכה הליכה ורכיבה באופניים ואטרקציות רבות נוספות ומעניינות.באדן באדן Baden-Baden


המעינות החמים הנובעים בבאדן באדן היו יודעים כבר עם קיבוש הרומאים, כבר אז ניצלו הרומאים את המקום והקימו חמם אשר את שרידיו אנו יכולים לראות גם היום. סגולות המים החמים עזרו להם להעביר את השהות שם. מאז ועד הום משמש המקום כמקום מרפא שמושך אליו מבקרים אשר רוצים לשפר את איכות חייהם והממון נימצא בכיסם, לגבי ממונם לא בטוח, אחרי ביקור בקזינו הממוקם בעיר לא כולם יצאו מורבחים.