סקי עם ילדים

  
טריפדיה

קטגוריה מארגן מדינה
חודש שפה סוג הטיול
הצטרף לרשימת התפוצה שלנו
שם
דוא"ל

סקי עם ילדים

Share |


סקי עם ילדים

חופשת סקי עם ילדים היא חוויה ספורטיבית משפחתית, המשפחה כולה יכולה ללמוד לגלוש יחד ואלו שיודעים, יוכלו לגלוש יחד ולהנות מהשלג הלבן, מהמדרונות, הרוח על הפנים. ילדים מגיל 5 יכולים כבר להנות מלימוד בקייטנות הסקי שבאתרים השונים. קיטנות הסקי לילדים (בחלק מהן המדריכים דוברי עברית) הן הזדמנות להכיר ילדים חדשים מתרבויות שונות ובשפות שונות כאשר לכולם אותה מטרה, בסוף היום לגלוש במדרון הלבן וכל זאת כאשר ההורים מתאימים לעצמם את מסלולי הגלישה  ומידי פעם מביטים על התקדמות הגלישה של הילד עם המדריכים. השפה ברוב המקרים לא מהווה מחסום, המדריכים והילדים ילמדו את המילים הבסיסיות בסקי ושאר התקשורת תהיה בשפה הבינלאומית של התקשורת הבלתי מילולית.

 הסקי לילדים, לא שונה מלימוד רכיבה על אופניים. התהליך יהיה, מן הסתם, מלווה בהצלחות קטנות  אבל התוצאה, בסוף התהליך, היא שהילד מצליח לגלוש בסופו של יום ונהנה, ובנוסף, הביטחון העצמי שלו עולה מעצם ההצלחה והעיסוק בספורט, שיווי המשקל והיציבה ישתפרו אף הם.

 גם בני הנוער, אם זו להם הפעם הראשונה לגלישה, יחווה חוויה משפחתית ספורטיבית ומלכדת. כל המשפחה יחד תלמד לגלוש בבתי הספר לגלישת סקי הנמצאים באתרים השונים, או ע"י מורה פרטי. שווה לבדוק את האפשרות הזו אם אתם כמה אנשים, יכול להיות שיהיה יותר כלכלי לשכור מורה פרטי ולהתקדם בקצב שלכם, כל המשפחה ביחד כשכולם עוזרים לכולם, מאשר להיכנס לקבוצה בעלת רמות משתתפים שונות ולהתפזר בקבוצות שונות. בסוף תהליך הלמידה תגלושו יחד. קשה לתאר במילים את תחושת הרוח המכה בפנים, הפעילות הספורטיבית, חווית הגלישה תיזכר עד לחופשת הסקי בשנה הבאה.

התאימו את ביגוד הסקי לילדים, אל תלבישו אותם שכבה ועוד אחת ועוד..... הם לא צריכים להיות מסורבלים, הפעילות הספורטיבית תחמם אותם. קיים ביגוד סקי לילדים בגדלים שונים, כמו לגדולים קל, חם ונוח. שיטת השכבות תסרבל את תנועת הילד ובמשך היום הוא יתקלף ממנה כמו בצל. למי ששוכר את המגלשיים הקפידו מאוד שהציוד אותו אתם שוכרים מותאם לרגל של הילד והרגל לא נעה בחופשיות. זה עלול להיות לא בטיחותי ואפילו כואב בזמן הגלישה.

 בדרך כלל אנו מתאימים את חופשת הגלישה לחופשה מבית הספר, זה קורה, בדרך כלל, בחופשת חנוכה. יש לבדוק באתרי הסקי את מפלס השלג לקראת תקופת החופשה. לא רצוי להגיע לאתר סקי שלא ניתן לגלוש. אנו המבוגרים נתאכזב  ונתמודד, אבל לילדים הציפייה והאכזבה יהיו גדולים יותר. לרוב אתרי הסקי יש אתרי אינטרנט המפרטים את מזג האוויר ואת מפלס השלג ובחלקם אף יש מצלמות המעבירות את המידע ישר למחשב שלך. מומלץ להעזר באתרים אלו.

 בבחירת בית המלון יש לקחת בחשבון פעילות ערב לילדים, עם רדת הערב, הילדים בניגוד לציפיות אחרי יום סקי, עשויים להיות עירניים או להסתפק במנוחה קצרה בלבד, ומי שירצה לנוח הם דווקא ההורים, לכן מומלץ לבחור מלון עם פעילויות לילדים. חדר משחקים, בריכה מחוממת, או כל פעילות שתמלא את שעות הערב.

 וחשוב מאוד – ביטוח נסיעות עם הרחבה לסקי לכל הגולשים.מאמרים נוספים סקי